Interneti Päev 2022
Üritus toimus 6. juunil 2022 kell 10-13 Delfi TV vahendusel.


Programmi toimetasid Karmen Turk, Peeter Marvet, Linnar Viik, Henrik Roonemaa, Birgy Lorenz, Heiki Sibul ja Andres Tarto ning Eesti Interneti Sihtasutus.

Mõte

Interneti Päeva mõtteks on tuua kokku Eesti internetikogukonna huvilised, et arutelude abil anda oma panus Eesti Interneti arengule.

Sel aastal oli päeva tunnuslauseks "Internet - jutt või asi?" ning päeva fookuses kaks Ukrainaga seotud ning üks Euroopa Liidu poliitikaid käsitlevat arutelu.

Üritusest sai osa nii meie Youtube'i kui Delfi TV kaudu.

Programm

10.00 - 10.10
Päeva avamine


10.10 – 11.00
Näed, aga ei usu – miks Venemaal elav inimene end ise avatud internetist välja lülitas?

Kuigi Venemaa ähvardas end muu maailma internetist terviklikult välja lülitada, siis siiani seda juhtunud ei ole. Samas võib öelda, et Venemaal elav inimene lülitas end avatud internetist hoopis ise välja. Miks sealsed inimesed usuvad oma riigi propagandat niipalju rohkem, et kogu muu maailma (veel lahtiolevate) kanalite kaudu edastuvad uudised ja pildid mitte mingil moel laiemalt rahva teadvusesse ei jõua? Teisisõnu - mis toimub karu peas? Hea küll, kui vanemad inimesed vaatavad valdavalt telepilti, siis kuidas on noortega? Kas see on esimene kord kui propaganda jõud on suurem avatud internetist?

Mati Heidmets, psühholoog
Jüri Nikolajev,
ERRi ajakirjanik
Peeter Marvet, infoturbe-evangelist

Modereerib
Henrik Roonemaa
  
11.10 – 12.00
Eesti võime EL digitaalpoliitika kujundamisele kaasa rääkida

Kuidas sünnib Eesti seisukoht erinevate Euroopa Liidu digipoliitika algatuste suhtes? Olgu selleks siis EL digitaalne identiteet või EL digitaalne suveräänsus. Kuidas üldisemalt hoida ära kaheldavaid ideid EL-s digivallas? Ja miks tehakse Euroopa Liidus näiteks selliseid otsuseid nagu küpsiste kasutamine jms?

Linnar Viik, IT-visionäär
Keit Kasemets, EL asjade ekspert, Poliitikaguru saatejuht
Siim Sikkut, digiekspert

Modereerib
Henrik Roonemaa



12.10 – 13.00
Kas vaenuliku mõjutustegevuse vastu on vaktsiini?

Kuidas sünnib infopraktikute teadmine (ning seejärel siis ka meie) sellest, mis Venemaa sõjas Ukraina vastu tegelikult igapäevaselt toimub? Kui palju jääb seda tööd tehes silma erinevate poolte mõjutustegevus ning kas töö käigus on tekkinud mingeid üldistusi, mille varal valeinfot hõlpsalt ära tunda? Kuidas informatsiooni läbi töötada ja mida teha selleks, et mitte ise vaenuliku mõjutustegevuse ohvriks langeda? Ning kui palju nad teadvustavad, et oma infovooga mõjutavad viisil või teisel ka paratamatult oma lugejaid? Ehk infopraktikud infoleidmise missioonil - mis tegelikult toimub?

Igor Taro, sõjareporter
Rainer Saks, julgeolekuekspert


Modereerib
Henrik Roonemaa









Interneti Päev on järelvaadatav siit:

Kontakt

Kui Sul on Interneti Päev 2022 osas küsimusi:

info@internet.ee
Tel 727 1000
www.internet.ee